رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دلوار خبر داد؛ رشد ۸۰ درصدی جذب دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی دلوار

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دلوار خبر داد؛

رشد ۸۰ درصدی جذب دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی دلوار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوار گفت: جذب دانشجو در این واحد دانشگاهی در مقایسه با مهر سال گذشته رشد ۸۰ درصدی داشته است.

سروش حیدری‌سنگستانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در بوشهر درباره تازه‌ترین فعالیت‌ها و برنامه‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوار اظهار کرد: با تلاش همه‌جانبه در این واحد دانشگاهی و حمایت‌های مدیران استانی و سازمانی دانشگاه، مهر امسال تعداد ۲۳۳ دانشجوی جدید در مقاطع مختلف جذب این واحد دانشگاهی شدند.

وی درباره تعداد دانشجویان جذب‌شده این دانشگاه توضیح داد: تعداد دانشجویان جذب‌شده در مهر سال گذشته عدد ۱۲۸ نفر بود که با همت بلند همکاران و فعالیت‌های علمی و پژوهشی اثرگذار با جلب اعتماد مشتاقان به تحصیل، این عدد با رشد ۸۰ درصدی در مقایسه با سال گذشته به ۲۳۳ نفر افزایش یافته است.

حیدری‌سنگستانی با بیان اینکه اکنون ۶۴۰ دانشجو در حال تحصیل در این واحد دانشگاهی هستند به آنا گفت: این در حالی است که هفت رشته کامپیوتر، علوم قضائی، حسابداری، مهندسی دریا، مهندسی برق، معماری و مکانیک خودرو در این واحد دانشگاهی دائر است و در مقاطع کاردانی و کارشناسی پذیرش دانشجو صورت می‌پذیرد.

به گفته رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوار، مدرسه پسرانه سما(مقطع متوسطه اول) با ۲۶ دانش‌آموز زیر نظر این واحد دانشگاهی در حال فعالیت است.

ایجاد ۵ رشته جدید مهندسی در واحد دلوار

حیدری‌سنگستانی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوار دارای ۴ هزار مترمربع فضای آموزشی است، افزود: با توجه به دستورالعمل‌های جدید سازمان مرکزی و نیاز جامعه در کنار توجه به ظرفیت‌های منطقه‌ای و دانشگاهی برای نخستین‌بار در کشور برای طراحی سرفصل پنج رشته جدید مهندسی اقدام شده است.

وی اضافه کرد: این پنج رشته جدید مهندسی شامل ساخت اسباب‌بازی و وسایل سرگرمی(کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد)، مهندسی اقتصاد کرانه و دریا(کاردانی و کارشناسی)، حقوق کیفری اقتصادی(کارشناسی ارشد)، مدیریت آبزی‌پروری (کارشناسی) و بورس(کاردانی و کارشناسی) می‌شود که در طی یک سال گذشته، فرآیند لازم برای اخذ مجوز راه‌اندازی و پیگیری شده است.

حرکت پرشتاب به سمت کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوار با بیان اینکه با ساماندهی ساختار اداری و آموزشی، این واحد دانشگاهی در امور پژوهشی نیز فعالیت‌های اثرگذاری داشته است، تشریح کرد: واحد دانشگاهی دلوار با آغاز بیماری منحوس کرونا در زمره نخستین واحدهای دانشگاهی تولیدکننده محلول ضدعفونی‌کننده دست و صورت بوده است.

وی با بیان این مطلب که مساحت کل دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوار ۲۳ هکتار است، مطرح کرد: کشت، تولید و فروش خرما و نیز توسعه کشت گندم از دیگر فعالیت‌های اقتصادی دانش‌بنیان این واحد دانشگاهی است.