دستورالعمل دومین جشنواره «از حماسه تا حماسه» در دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شددستورالعمل دومین جشنواره «از حماسه تا حماسه» در دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر فرزاد جهان بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل دومین جشنواره «از حماسه تا حماسه سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰» را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها ابلاغ کرد.

در این دستورالعمل آمده است: با توجه به اجرای موفقیت‌آمیز جشنواره از حماسه تا حماسه در سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ و استقبال کم‌نظیر خانواده دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین در راستای اهمیت استفاده از فضای مجازی به عنوان یکی از اقطاب اثرگذار، معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در نظر دارد دومین جشنواره سراسری «از حماسه تا حماسه» را ویژه خانواده دانشگاهیان (دانشجویان، اساتید و کارکنان) با هدف جریان‌سازی فرهنگی، تولید محتوا، شناسایی، حمایت و پرورش استعدادهای برتر در فضای مجازی برگزار کند.

باز روایت حماسه‌های چهل سال بالندگی نظام مقدس جمهوری اسلامی، تجلیل از مقام شامخ شهید والا مقام سردار حاج قاسم سلیمانی، شناسایی و معرفی استعدادهای ناب و خلاق دانشجویی در فضای مجازی،  افزایش روحیه نشاط، امید و پویایی در دانشگاه،  آگاهی بخشی و فرهنگ‌سازی در سطح دانشگاه و ایفای نقش هدایت‌‎گری جامعه نخبگان برای جامعه اسلامی و تولید محتوای غنی فرهنگی به منظور نقش آفرینی در فضای پرمخاطب مجازی از اهداف جشنواره «از حماسه تا حماسه سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰» است.

حماسه دفاع مقدس( ۳۱ شهریور)، اربعین حسینی، حماسه ۱۳ آبان روز تسخیر لانه جاسوسی، حماسه ۱۶ آذر روز دانشجو، حماسه ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و حماسه ۲۲ بهمن ماه پیروزی انقلاب اسلامی از حماسه های این دستورالعمل است.

براساس بندهایی از این دستورالعمل، آثار تولیدی و بازنشر در چارچوب موضوعات جشنواره و در قالب ویدئو (کلیپ، اینفوکلیپ، فتوکلیپ، لایو اینستاگرامی و …)، صوت (پادکست، رادیو دانشجویی و …)، گرافیک (پوستر، بنر، اینفوگرافیک، عکس‌نوشت)، عکس، شعر، یادداشت و کپشن و پویانمایی (animation) قابل پذیرش است. آثار باید صرفاً در بستر های اینستاگرام یا کانال در پیام رسان بله منتشر شود.

شرکت کنندگان باید صفحه اینستاگرامی«hamasefarhangi@» را دنبال و نیز زیر پست هایشان الصاق (tag) کنند.

جشنواره در دو سطح واحدی و کشوری ویژه دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی ((دانشجویان، اساتید (هیات علمی/حق التدریس) و کارمندان)) برگزار می‌شود.

زمان برگزاری جشنواره

دانشجویان، اساتید و کارمندان فعال در فضای مجازی در ابتدا نشانی«صفحه فعال اینستاگرامی یا کانال خود در پیام رسان بله» را به نحوی که واحد/مرکز دانشگاهی اطلاع رسانی می‌کند، اعلام و از هر حماسه تا حماسه بعدی فرصت دارند که نسبت به انتشار آثار اقدام کنند. لازمه شرکت در جشنواره، انتشار ۵ پست در مورد یکی از حماسه هاست.

آخرین مهلت قراردادن پست‌های موضوعی از تاریخ شروع هر حماسه تا شروع حماسه بعد است. مهلت ارسال آثار موضوعات محوری ( دفاع مقدس، اربعین حسینی و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و دانش‌آموز ) تا ۱۳ آبان است.